Adet Söktürücüler

Adet söktürücü ilaçlar sayesinde regl döneminizi daha rahat geçirmeniz mümkündür. İlaç isimleri olarak adet sorunlarınıza en iyi gelen hapları, iğneleri ve tabletleri bir araya topladık. Adet döneminin sancısız ve gecikmesiz geçmesi için, adet söktürücü ilaçların dışında, adet söktürücü bitkiler ve şifalı çaylarda etkili olabilir.

Adet Söktürücüler
Yönetici 1939 17.12.2017

ADET SÖKTÜRÜCÜ BİTKİLER VE ÇAYLAR

Adet söktürmek için ilaç kullanmayı tercih etmeyen bayanlar alternatif tedavi yöntemlere yönelebilir. Adet döngünüzü daha az sancılı geçirmenize faydalı olacak bazı bitkiler.

Kekik: Bir çay kaşığı kadar kekiği, su bardağı dolusu kaynar su ile 10 dakika demletin. Kekik çayını yemeklerden sonra içmelisiniz.

Labada Tohumu: Bir bardak kaynar su ısıtılır ve bir tane labadanın tohumu eklenerek demletilir. Bu çay günde iki defa içilebilir. Havuç: Regl döngüsü başlamadan birkaç gün önce, 2 havucu rendeleyip yiyebilirsiniz.

Zerdeçal: Zerdeçal tozu alınarak yoğurt ile karıştırıp yiyebilirsiniz.

Kantaron: Kantaron çayını öğlen ve akşam yemeklerinden önce bir tas içebilirsiniz. Tatlı kaşığı kadar kantaronu su bardağı kadar kaynar su ile 10 dakika demleyin.

Dereotu: Adet sancılarına çok iyi gelen bir İlaç İsimleri | Adet Ağrısı İçin En Etkili İlaçlar">Adet söktürücü bitkidir. Dereotu adet dönemine birkaç gün kala başlanırsa daha etkili olur. Bir dereotunu incecik kıyıp, limon sıkarak yemelisiniz.

Havuç tohumu: Havuç tohumundan bir tatlı kaşığı kadar alınıp, kaynar bir bardak su içinde 10 dakika demlenmesi beklenerek, yemeklerden sonra içilmeli.

bunlarBunları Bulacakasınız

Apranax Fort 550 mg 20 Tablet
ABDI IBRAHIM 2802 8.00 TL

Tarlusal adet söktürücü hapların arasında en tanıdık olanlarındandır. Tarlusal adet olamayan hastalar tarafından kullanılır. İlac ortalama 6-8 gün kullanılır. Kullanımı bittikten 1-2 gün arasında etkisini gösterip adet kalaması olursunuz. İlacı kullanan kişiler ilaç hakkında kötü yorumlarda bulunmuştur. Özellikle sinir gibi bir çok etkili yan etkisi bulunmakta. Deva holding tarafından üretilen ilaçta Metroksiprogesteron Asetat etken maddesi kullanılmıştır. Reçeteli satış fiyatı 4.64 TL’dir. Tarlusal bebek düşürmek için kullanıldığından, sağlık bakanlığınca reçetesiz satışı durdurulmuş bir adet görme ilacıdır.

Cyclo Progynova 21 Draje
BAYER 3625 6.97 TL

Cyclo Progynova Draje adet döngüsünü düzenlemekte yardımcı kadın doktorları tarafından çok tavsiye edilen bir hormon düzenleyici ilaçtır. Regl dönemimde adet olmuyorsanız Cyclo-Progynova adet döngünüzü düzenleyip sorunsuz adet olmanıza yardımcı olacaktır. Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti. tarafından üretilen Cyclo Progynova normal reçete ile 5.35 TL’den satılmaktadır. Etken maddesi olarak Estradiol Valerat ve Norgestrel kullanılmıştır.

Primolut-n 5 Mg 30 Tablet
BAYER 12359 14.02 TL

Primolut adet döngüsünü düzenleyen bir adet söktürücüdür. İlacı kullanarak regl olma tarihinizi düzenleyebilirsiniz. Örnek bir düğün, davet veya tatile gideceksiniz. Tam o tarihte adet olma durumunuz var ise Primolut tam size göre. İlacı kullanan kişiler, adet sancısı hakkında büyük sıkıntılar yaşamışlar. İlaç Bayer Türk firması tarafından üretilmiştir. İlacın reçeteli satış fiyatı 10,18 TL’dir. Primolut ilacının bir tabletinde, 5 mg Noretisteron etken maddesi bulunmaktadır.

Yorum Yap

Ad-Soyad
E-Posta
Yorum

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapan yok