DAFLON 500 MG 60 FTB.

Daflon 500 mg'lık tablet Hemoroid (basur) tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Bu yazımıda daflon tablet hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.  Konunun devamında bu tarz soruların yanıtlarına ulaşacaksınız. Daflon fiyatı, daflon ne işe yarar, daflon günde kaç tane alınır ve nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını bulacaksınız.

DAFLON 500 MG 60 FTB.
Ferdi Yücel 1999 09.03.2018
İlaç Adı

DAFLON 500 MG 60 FTB.

Barkodu

8699552090519

Üretici Firma

SERVIER

Reçete Durumu

Normal Reçete

Kullanım Talimatı
İlaç Fiyatı

36.61 TL

Güncelleme Tarihi

03.12.2018

DAFLON 500 MG 60 FTB. Nedir?

Daflon 500 mg film kaplı tablet, 60 tabletten oluşan blister ambalajda bulunmaktadır.

Daflon 500 Venotonik ve venoprotektör grubuna aittir. Alt ekstremitelerde, venöz tonüs yetmezliği üzerinde etkilidir.

DAFLON 500, kullanıldığı hastalıklar:

  • Kronik venöz yetersizliğinde:

- ağırlık ve şişkinlik hissi, venöz bacak ödemi

- ağrı - gece gelen kramplar,

  • Hemoroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Daflon Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Daflon 500 mg film kaplı tablet blister ambalajda 60 tablet olarak bulunur. Venotonik ve venoprotektör grubuna ait bir ilaçtır. Alt ekstremiteler ve venöz tonüs yetmezliğinde etkilidir. Kronik venöz yetersizliği, ağırlık ve şişkinlik hissinde, venöz bacak ödemi olduğu durumlarda, gece olan kramplarda ve hemoroid krizlerine ait belirtilerinde tedavisinde kullanılır. Ayrıca toplardamarları koruyucu ve kuvvetlenmesini sağlayan bir ilaçtır.

Daflon 500 mg Fiyatı Ne Kadar?

Daflon 500 mg film kaplı tabletin fiyatı 36.61 Tl'dir. İlacın etkin maddesi, saflaştırılmış olarak mikronize flavonoid fraksiyonu bulunur. Bir fraksiyon, diosmin 450 mg ve hesperidin 50 mg olarak ifade edilen flavanoid fraksiyonuna eş değerdir. İlacın yardımcı maddeleri ise, jelatin, magnezyum stearat, mikrokristalin selüloz, sodyum nişasta glikolat, makrogol 6000, sodyum lauril sülfat, kırmızı demir oksit, sarı demir oksit vb.'dir.

Daflon 500 Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

Eğer etkin maddeye ya da Daflon 500 mg'ın içerdiği herhangi bir maddeye kadar aşırı duyarlılığı olan kişiler kesinlikle kullanmamalıdır.

Dikkatli Kullanılması Gereken Durumlar Nelerdir?

Akut hemoroid krizlerinde ve venöz dolaşım hastalıklarında dikkatli kullanılması gerekir.

Daflon 500 mg Nasıl Kullanılır?

Venöz yetersizliği tedavisinde günde iki tablet, bir tanesi öğle diğeri de akşam yemeği ile beraber alınır. Hemoroid krizlerinde ise ilk dört gün boyunca günde 6 tablet, sonraki 3 günde ise günde 4 tablet alınmalıdır. Tabletler yemeklerle beraber alınır. İlaç yeterli miktarda su ile bütün olarak yutulmalıdır. İlaçların zamanında alınması gerekir. Doktorlar, Daflon ile tedavinin ne kadar zaman süreceğini bildirmektedir.

Daflon 500 mg kullanma unutulduğu zaman unutulan dozlar kesinlikle çift alınmamalıdır. Unutulan doz bırakılarak, diğer doz normal zamanında alınmalıdır.

Daflon 500 mg Yan Etkileri;

Mide rahatsızlığı ve rahatsızlık hissi oluşabilir. Bunlar Daflon 500 mg'ın hafif yan etkileridir. Tedavinin kesilmesine neden değildir. Karın ağrısı, kurdeşen, dudaklarda, dilde ve boğazda şişme olabilir. Eğer bu rahatsızlıklardan başka yan etkiler ile karşılaşılır ise mutlaka doktora başvurmak gerekir. İlaçlar mutlaka önerilen dozlarda kullanılmalıdır. Doktora danışmadan doz arttırma veya azaltma yapılmamalıdır.

Daflon 500 mg'ın Saklanması;

Daflon 500 mg çocukların ulaşamayacağı veya göremeyeceği yerlerde saklanmalıdır. 30 derecenin altındaki oda sıcaklığında ve ambalajında saklanmalıdır. Son kullanma tarihine mutlaka bakılmalıdır. Son kullanma tarihi geçen ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır.

Daflon 500 mg Kullanırken Bilinmesi Gerekenler;

İlacın etken maddesine alerjisi olanlar kesinlikle bu ilacı kullanmamalıdır. Daflon hemoroid için kullanılıyor ise ilacın etkisini daha iyi gösterebilmesi için lifli gıdalar ve bol miktarda su tüketilmelidir. Hemoroid hastalığı için tedavi süresi kısa olmalıdır. İlaç kullanıldığı halde 15 günde hemoroid rahatsızlığı ile ilgili şikayetlerde iyileşme görülmez ise mutlaka doktora başvurulmalıdır. Daflon 500 mg toplardamar hastalığı için kullanılıyor ise fazla güneşe ve sıcağa maruz kalınmamalı, uzun süre ayakta durulmamalı ve kilo almamaya özen gösterilmelidir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktora sormadan kullanılmamalıdır.

Tedavi sırasında hamile olduğunu öğrenen kişiler hemen doktora başvurmalıdır. Emzirme döneminde kullanılır ise anne sütüne geçerek, bebeğe de zarar verilebilir. Bu konuya çok dikkat edilmelidir. Doktor Daflon 500 mg'ın nasıl kullanılması gerektiğini söylediyse öyle kullanılmalıdır. Tedavi boyunca mutlaka doktorun söylediklerine uyulmalıdır. İlacın her dozu bir bardak dolusu su ile beraber alınmalıdır. İlaç tok karnına içilmelidir. Daflon 500 mg herhangi bir araç ve makine kullanımına engel olmaz. Ayrıca Daflon 500 mg'ın diğer ilaçlar ile herhangi bir etkileşimi bulunmaz. İlaç alınması gerekenden fazla alındıysa doktora veya eczaneye gidilmelidir.

İlacın yan etkilerinin tamamı yazılmamıştır. Lütfen KULLANMA TALİMATINI okuyunuz.

Mide rahatsızlıkları

Rahatsızlık hissi

Karın ağrısı

Kurdeşen

Dudağın şişmesi

Dilin şişmesi

Boğazda şişme

Ne İçin Kullanılır?

Kronik venöz yetersizliğinde

Hemoroid krizlerinede

Hemoroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerinde

İlacı Kimler Kullanamaz?

Daflon ilacının etken maddesine alerjisi olan

Hamilelik dönemimde doktor tavsiyesi olamadan

Emrizen anneler mutlaka doktoruna danışmalı

Akut hemoroid krizlerinde dikkat edilmeli

Venöz dolaşım hastalıklarında dikkat edilmeli

İlaç Hakkında Sorular

Hamile olan daflon kullanır mı?

Hamile olan veya gebe olduğunu düşünen kişilerin doktor tasiyesi olmadan kullanmaları önerilmez.

Daflon kilo aldırı mı? veya Zayıflatır mı?

Daflonu kullanan kişilerin yorumlarına ve kullanma talimatına göre, kişide kilo kaybı veya aldırması konusunda bir veri yoktur. Bu verilere göre daflon zayıflatır veya kilo yapar demek doğru olmayacaktır.

Daflon günde kaç tane alınır?

Venöz yetersizliğinde: günde iki tablet, biri öğle diğeri akşam yemeği ile birlikte alınır.
Hemoroid krizlerinde. ilk dört gün, günde 6 tablet; sonraki 3 gün, günde 4 tablet alınır

Kaynak

Daflon ne kadar?

Daflon 500 mg. tabletin şuanki fiyatı  36.61 TL'dir. Bu fiyat ileride değişmiş olabilir. Güncel fiyat için yukarıda İlaç Fiyatı kısmında güncel fiyatını bulabilirsiniz.

Daflon basur tedavisinde kullanılan zam şapmiyonu bir ilaçtır demek doğru olur. Son yıllarda nerdeyse %100 fiyatı yükselmiştir.

Emziren anne daflon kullanabilir mi?

Daflonun etkin maddesi anne süte karışıp bebeğinize zarar verme ihtimali vardır. Bu nedenle doktorunuza emzirme dönemimde olduğunuzu mutlaka söylemeniz gerekir. Doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır.

Daflon nasıl kullanılır?

Daflon tableti yemek sırasında, bir bardak su ile bütün olarak yutularak alınmalı. Doktorunuzun size tavsiye ettiği sıklıkla ve dozda almayı unutmayın.

Daflon ne işe yarar?

Daflon Kronik venöz yetersizliği ve hemoroid krizlerinde kullanılan çok etkiki bir ilaçtır. Daflon varis ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Özellikle basur tedavisinde çok etkilidir.

Yorum Yap

Ad-Soyad
E-Posta
Yorum

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapan yok