Tarlusal 5 mg 12 tablet

Tarlusal adet olamama sorunu yaşan bayanların kullandığı, sinir gibi büyük yan etkiler gösteren bir ilaçtır. Tarlusal hamilelik dönemimde kullanılmaması gereken adet söktürücü ilaçtır. Ayrıca emziren anneler, ağır karaciğer hastaları, çocuklar ve yaşlılarında ilacı kullanmaları uygun değildir.

Deva holding tarafından üretilen ilacın yan etkileri mutlaka okunmalı ve doktor önerisi olmadan kullanılmamalı. Kullanma talimatını iyice okuyup anlamanız gereken adet düzenleyi ilaçtır.
Tarlusal gebelik sonlandırmada kullanıldığı için sağlık bakanlığı reçetesiz satışını yasakladı.

Tarlusal kullanalar ilaç hakkında birçok kötü deneyim yaşamışlar. Özellikle de iştah artışı ile kilo alma ve sinir gibi yan etkileri yaşayan birçok kullanıcı olmuş. Kullanıcı yorumlarını okumanızı öneririm.

Tarlusal gibi adet sorunlarına iyi gelen adet söktürücü ilaçlardan oluşan yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

Tarlusal nedir?

Aşırı östrojen salgılamasından dolayı oluşan şiddetli veya düzensiz adet kanamaları, rahim kanamaları ve adet yokluğunda kullanılır. Östrojen hormonu kadınların regl döngüsünde çok önemli rolü olan bir hormondur.

Her iki yüzü de düz olup beyaz renkli ve kokusuz ilaçtır. Yuvarlak olarak üretilen ilacın bir tarafında ‘’T’’ harfi vardır. Tarlusal 5 mg kutusunda 12 adet tablet bulunmaktadır.

Tarlusal tabletinin her birinde 5mg medroksiprogesteron asetat adlı etken madde kullanılmıştır. Bunun dışında ilacın üretiminde kullanılan yardımcı maddeler şunlardır. Laktoz monohidrat, talk, mısır nişastası, sakkaroz, kalsiyum stearat, mineral yağ (parafin likit).

Tarlusal nasıl kullanılır?

İlaç tablet formunda olduğundan bir bardak su yardımı ile içilmelidir. Tableti çiğneyerek veya ezerek almanız büyük sağlık sorunları yaratabilir. İlaç aç karnına veya tok karnına kullanılabilir.

Sizin için en uygun kullanım şeklini doktorunuz ayarlayabilir. Bunun dışında, tarlusal kullanımı ve uygun doz talimatları hastalıklara göre değişir.

Endometrioziste Hastalığında:

Adetin başladığı günden itibaren 90 gün (3ay) kullanılmalıdır. Her gün 3 defa 10 mg tablet su yardımı ile içerek alınmalı. Tedavi süresinde düzensiz kanama (leke) olabilir.

Adet sorunlarında: Düzensiz ve şiddetli kanamalarda

Adet dönemi başladıktan 16 gün sonra tedaviye başlanır. Yaklaşık 8-10 gün boyunca ilaç kullanılmalı. Tedavi süresi tamamlayıp ilacı bıraktıktan 1 gün sonra etkisini gösterir ve adet kanaması olur.

Adet görmemede: Regl olamayanlarda

Adet döngüzü düzenlemek için ilaç 3 dönem tekrarlanmalı. Her dönem için 5-10 günlük uygulama yapılmalıdır. Her gün 2.5-10 mg tablet alınmalı. Genelde kullanma bıraktıktan birkaç gün içinde adet olunur.

Tarlusal yan etkileri
Seyrek
Bilinmiyor

Tarlusal kullananların yorumları

Aşağıda okuyacağınız yorumlar ilacı gerçekten kullanmış kişilerin kendi yorum ve düşünceleridir. Biz bu yorumları ister istemez biraz düzenleyip argo kelimeler yerine, uygun benzer cümleler kurarak bir kısmını (ana fikri bozmadan) yeniden yazıyoruz.

Bu yorumlardan ilacisimleri.com ve Tarlusal adlı ilac kesinlikle sorumlu değildir.
Yorumları okumak için alttaki artı (+) işaretini tıklayınız.

Tarlusal kullananlar yorumları

Tarlusal hakkındaki sorular ve cevapları

Tarlusal şişkinlik yapar mı? EVET! İlacın yan etkileri arasında el ve bileklerde şişkinlik yaptığı görülmüştür. Midede şişkinlik gibi bir yan etkisi olduğunu gösteren veriler yeterli değildir.

Tarlusal adet olunca bırakılır mı? – Adet olunca tarlusala devam edilir mi? DEĞİŞİR! İlacın ne tedavisinde kullanıldığı önemlidir. Endometrioziste tedavisi için kullanılıyorsa ilaç 90 gün boyunca kullanılmalı. Tedavi boyunca küçük kanalar olması normal olup siz bunu adet görme olarak algılamanız gerekir. Adet yokluğu için evet, ilaç amacına ulaşmıştır. İlacı adet olamadığınız için kullanıyor ve adet olduysanız doktorunuza bildirip, onun karar ile ilacı bırakabilirsiniz.

Tarlusal kaç günde adet söktürür? 1-2 gün! İlacı kullanan kişilerin tecrübeleri ve kullanma talimatına göre, ilaç bir iki gün içinde adet görmenizi sağlar. Bu durum kullanan kişinin bünyesine göre farklılık gösterebilir. Kısaca ilacın bir kaç günde etkisini göstermesi beklenir. Tarlusal kullanıp adet olmayanlar, doktoruna durumu mutlaka bildirmelidir.

Tarlusal günde kaç tane içilir? DEĞİŞİR! Buda ilacın kullanım amacına göre değişiklik gösterir. İlaç için en uygun doz miktarını doktorunuz size bildirecektir. Onun dışında nasıl kullanılır? kısmında önerilen doz alım bilgilerini bulabilirsiniz.

Tarlusal kilo aldırır mı? EVET! İlacın yan etkileri arasında, kilo değişikliği de vardır. Bunu sadece kilo alma olarak algılamayın. Aynı zamanda zayıflatabilir. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, birçok kişide tatlı yeme isteği arttığını okuyabilirsiniz. Çikolata tarzı fazla kalorili yiyeceklerin ne yaptıkları da malum.

Tarlusal bebek düşürür mü? – Tarlusal düşüğe neden olur mu? EVET! Sağlık bakanlığına göre ilaç gebelik sonlandırmak için kullanıldığından, reçetesiz satışını yasakladı. İlacın kullanma talimatından bebek düşürme hakkında bilgi içermiyor.

Tarlusal lekelenme yapar mı? Evet! Tarlusal kullanırken koyu renkte akıntı ve kanama olması beklenir.


7 Comments

Yorum yazınız..