TRANKO BUSKAS 20 DRJ. *

Tranko Buskas, strese bağlı mide rahatsızlıklarında, hıçkırık ve ağrılı adet görme sorunlarında sık tercih edilen ilaçlar arasındadır. Bu yazımızda Tranko Buskas Draje hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bulacaklarınız: ‘Tranko Buskas nedir ve yan etkileri, Tranko Buskas uyku yapar mı, Tranko Buskas bağımlılık yapıyor mu, ne işe yarar ve zayıflatır mı?’ gibi bir çok sorunun yanıtı makalenin devamında.

TRANKO BUSKAS 20 DRJ. *
Ferdi Yücel 2868 10.03.2018
İlaç Adı

TRANKO BUSKAS 20 DRJ. *

Barkodu

8699517120503

Üretici Firma

TEVA ILAC SAN.

Reçete Durumu

Takibi Zorunlu Reçete

Kullanım Talimatı
İlaç Fiyatı

10.59 TL

Güncelleme Tarihi

03.12.2018

TRANKO BUSKAS 20 DRJ. * Nedir?

Tranko-Buskas Nedir?

Tranko Buskas adı ile bilinen ilaç, temiz ve kokusuz tabletler şeklinde satılmaktadır. Turuncu bir renge sahip olan tabletler, sindirim sistemi ve metabolizmaya etki edebilmek amacı ile kullanılmaktadır. 20 ve 40 drajelik seçenekleri olan ilaç, faydalarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Tranko-Buskas Ne İçin Kullanılır?

Tranko-Buskas, çoğunlukla ruhsal problemlerden dolayı karın bölgesinde oluşan spazmların geçirilebilmesi için kullanılmaktadır. Bu tür problemlerden farklı olarak midenin yanması, midede meydana gelen krampların geçirilebilmesi ve mide rahatsızlıklarında ürün kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Safra kesesi yollarında ortaya çıkan şişkinliklerde de Tranko-Buskas’ın kullanılması tavsiye edilmektedir.

Midede gerçekleşen kramplardan farklı olarak vücut genelinde gerçekleşen kramplarda da ağrıyı geçirebilmek için ürün kullanımı tercih edilebilmektedir. Sürekli gelen hıçkırık, bağırsaklarda meydana gelen spazmlar veya ağrılı adet görme gibi sorunlarda Tranko-Buskas kullanılabilmektedir. Ağrılı adet görmeye ek olarak kadınların üreme organında meydana gelen işlev bozuklukları da ilaç sayesinde büyük ölçüde giderilebilmektedir. Bu sayede çok farklı sorunun tedavisinde etkin bir şekilde kullanım gerçekleştirilebilmektedir.

Tranko-Buskas Nasıl Kullanılır?

Tranko-Buskas draje, genellikle meydana gelen sorunlara bağlı olarak kullanımı değiştirilebilen bir ilaçtır. Bu nedenle doktor tavsiyesi ve yine aynı şekilde doktor yönlendirmesine göre alınmalıdır. Çoğunlukla önerilen kullanım, günlük olarak 20 mg’dır. 20 mg’ın geçilmesi genellikle tavsiye edilmemektedir. Sadece büyük ağrılı problemlerde bu dozun üstüne çıkılması gerekmektedir.

Sıradan ağrılarda fazladan kullanım gerçekleştirilmemelidir. Ağız yolu ile alınan ilaç, yemek yemeden önce aç karnına yutulmalıdır. Çiğnemeden yutulan ilaç, su yardımı ile daha kolay kullanılabilmektedir. 60-65 yaş üzerinde olan kişilere verilen doz en alt seviyededir. Bu sebeple de bu kişilere günlük ortalama 5-10 mg Tranko-Buskas verilmektedir. Böbrekler veya karaciğerde yetersizlik var ise ve organların görevini düzgün bir şekilde yapamıyor ise ilaç kullanımına dikkat edilmeli ve doz en alt seviyede olacak şekilde alınmalıdır. Aksi takdirde ortaya istenmeyen sağlık problemleri çıkabilmektedir.

İlacın Yan Etkileri

Tranko-Buskas’ın içerisinde bulunan etken maddeler bazı hassas kişilerin bünyesini etkileyebilmektedir. Pek yaygın olmasa da ilaç kullanımı ile kalp atışında hızlanmalar, ağız kuruluğu, deride ortaya çıkan kızarıklıklar gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Fakat bu problemler bu zamana kadar bünyesi fazlasıyla hassas olan kişilerde görülmüştür. Bu nedenle Tranko-Buskas çoğunlukla güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

İlaç kullanımı ile ara sıra gözüken yan etkiler solunum yollarında meydana gelen zorluk, nefes alıp verirken zorlanma, idrar yaparken zorlanma gibi sorunlardır. Bunlara ek olarak içten gelen bir huzursuzluk, öfke veya ansızın sinirlenmek de ürünün pek rastlanmayan yan etkilerindendir. Uykuda meydana gelen bozukluklar ve uyuyamama problemi, deride bir miktar morarmalar, vücudun herhangi bir bölgesinde ortaya çıkan ani kanamalar da seyrek görülen yan etkilerden birkaçıdır.

Henüz neredeyse kimse tarafından yaşanmamış, fakat vücudun hassaslığına bağlı olarak görülebilecek en seyrek yan etkiler de baygınlık, sersemlik ve anlık akıl karışıklığı, yürüme sorunu gibi çeşitli problemlerdir. Geçici konuşma bozuklukları, çift görme ve genel anlamda görememe problemi, nöbet benzeri kaslarda meydana gelen kramplar ve kasılmalar, deri renginin sararması ve idrar renginin siyaha benzer bir renk alması da henüz neredeyse hiç rastlanılmayan yan etkilerden birkaçıdır.

Tranko-Buskas Fiyatı

Tranko-Buskas, 20 draje ve 40 draje olarak iki farklı şekilde satılmaktadır. Birbirinden farklı sorunların tedavisinde kullanılan ilacın 20 drajelik fiyatı 10.34 TL 'dir.  10.03.2018 tarihindeki fiyatı değişmiş olabilir. Yukarıda ilacın resminin yanında güncel fiyatına ulaşabilirsiniz. Fiyatının uygunluğu, yaşanan sağlık problemlerinin kolaylıkla ortadan kaldırılabilmesini sağlamaktadır. Genellikle doktor tavsiyesi üzerine alındığı için, tavsiyelere ve yönlendirilmelere uyulmalıdır.

İlacın yan etkilerinin tamamı yazılmamıştır. Lütfen KULLANMA TALİMATINI okuyunuz.

Ağız kuruluğu

Deride kızarıklık ve döküntü

Kalp atımlarında hızlanma

İdrar yapmada güçlük

Sinirlilik

Öfke

Huzursuzluk

Uyku bozuklukları

İntihar düşünceleri

Sersemlik

Akıl karışıklığı

Göz bebeklerinde titreme

Nöbet benzeri kas kramplar

Baygınlık

İlaç Hakkında Sorular

Tranko buskas ne işe yarar?

TRANKO-BUSKAS, ruhsal gerginliklere bağlı olarak karın bölgesinde meydana gelen spazmlarda kullanılır ve;

  • Asabi mide rahatsızlıkları (Mide yanması, mide krampları),
  • Safra yollarındaki şişkinlik ve kramp ağrıları,
  • Asabi faktörlere bağlı bağırsaklardaki spazm (Kolika mukoza, kolitis ülseroza ve
  • dumping sendromu),
  • Hıçkırık,
  • Ağrılı adet görme, rahim spazmı,
  • Ayrıca kadın üreme organlarının işlevsel rahatsızlıkları (Adet dönemi öncesi gerginlik, hırçınlık ve adetten kesilme dönemindeki yakınmalar).

Tanko buskas uyku yapar mı?

Tranko buskas uyutur mu, Tranko buskas uyku verir mi? Diye soran ve ilacı kullan kişilerin yorumlarını araştık. Psikiyatristler tarafından uyku sorunu yaşayan kişilere reçete edilir ama kullan kişiler ikiye ayrılmış durumda. Kimine göre çok rahat uyuduklarını hatta gördükleri rüyaların çok gerçekçi olduğunu, kime göre de uyutmadığı dile getirilmiştir. İlacın kullanma talimatına baktığımızda yan etkilerin arasında uyku yapabileceğinden bahsedilmiştir.

Tranko buskas reçetesiz alınır mı?

Hayır, bu ilacı hekim uygun gördüğü takdirde normal reçete ile yazabilir. Onun dışında reçetesiz alma söz konusu değildir. Tranko buskas yeşil reçete mi diye merek edenler içinde aynı cevap yeterli olacaktır. Aile hekimi, gastroenteroloji veya psikiyatri hekimleri tarafından normal reçete ile verilir. Lakin çok güçlü olduğu için doktorlar ilacı kolay kolay reçete etmezler.

Tranko kullanırken araba sürülür mü?

Sakinleştirme, kas gevşetme ve uyku yapma özelliklerinden dolayı araç kullanmanız tavsiye edilme. Özellikle dikkat dağınıklı ve görme sorunları yaşanabilir. Bu durumdan doktorunuz mutlaka bilgilendirilmelidir.

Tranko buskas etkisi ne zaman başlar?

Tranko buskas etkisi 2-3 gün içinde göstermeye başlar. Tranko buskas ne kadar süre kullanılmalı sorunuzun yanıtını doktorunuz verecektir. Hastalığın durumuna ve seviyesine göre kullanma süreniz değişecektir. Kaç gün veya dozda kullanmanız hakkında doktorunuz size uygun bilgilendirme yapacaktır.

Tranko buskas hamilelikte kullanılırmı?

Hamile veya gebe kalmayı planlayan kişiler hekim tavsiyesi olmadan ilacı kullanmamalıdır. Gebelikte tranko buskas kullanma durumu da ilaç bebeğinizin sağlığını etkileyebilir. Ayrıca tranko buskas emzirme dönemindeki annelerinde doktor tavsiyesi olmadan kullanmaması gerek bir ilaçtır.

Tranko buskas bağımlılık yapar mı?

Evet tranko Buskas bağımlık yapan bir ilaç olduğu için hekimler reçete ederken kolay kolay yazmazlar. Kullanım talimatındada bağımlılık gelişebilir uyarısı verilmektedir.

Tranko buskas ne zaman içilir?

Tranko yemeklerden önce bir bardak su ile yutulmalıdır. Ya peki tranko buskas günde kaç kez içilir?  Bu sorunun yanıtı en iyi doktorunuz verecektir. İlacın prospektüsüne göre günde 3 kere kullanılmalıdır. Dozun birini almayı unutursanız çift doz alınmamalıdır.

Tranko buskas kilo aldırır mı?

Tranko kullanan kişilerin yorumlarına bakıldığında ilacın kilo kaybı veya artışı hakkında şikâyet görmedim. Kullanım talimatını incelediğimizde birçok yan etkinin bulunduğunu görebilirsin. Onların arasında kilo aldırma veya zayıflatma hakkında bir veri göremedim.

Şuda bir gerçek, bu durumlar kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Gene de aşırı bir kilo alımı veya kaybı yaşatacağını düşünmüyorum.

Yorum Yap

Ad-Soyad
E-Posta
Yorum

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapan yok